Fotoja që tronditi kancelaren Merkel dhe Gjermaninë

Angela Merkel
Kancelarja gjermane Angela Merkel është e famshmja e fundit që u bë viktimë e “rrjedhjes” së fotove lakuriqe. Fotografitë shumë personale dhe shumë private nga telefoni i saj celular janë postuar në faqet e internetit – dje dhe sot.

Fotot lakuriq të politikanes 58 vjeçare “rrodhën” nga telefoni i saj, i hakuar dje, më 30 mars 2013.
“FBI është në dijeni të incidentit të supozuar të hakimit dhe është duke e hetuar rastin”, thotë një zyrtar i FBI-së.
Redaktori i një reviste të famshme gjermane mbrojti qëndrimin për përdorimin e fotografive, duke theksuar se ishte “interes i qartë publik botimi i fotografive të Angela Merkelit, në mënyrë që për debatin rreth t
yre të jemi të informuar plotësisht”.

Shumica e fotove në celularin e saj thuhet se janë bërë gjatë vizitës së saj në Muzeun e Luvrit në Paris. Aty janë shumë foto të veprave artistike të bëra në periudha të ndryshme kohore. Por, në mesin e fotove ishte edhe një ku ajo shfaqet si studente lakuriq, teksa bënte plazh me disa shoqe të saj.
Shumë qytetarëve gjermanë e konsideruan publikim e kësaj fotografie si ofendim për të ulur imazhin e Gjermanisë dhe për të ofenduar kancelaren Merkel! /Telegrafi/

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s