Atentatorit të Ibrahim Tatlises, 35 vjet burg

Atentatori i këngëtarit të famshëm në Turqi, Ibrahim Tatlises, u dënua me 35 vjet burg të premten.
Tatl?ses, një këngëtar me kurd, jashtëzakonisht i famshëm në Turqi, Greqi dhe në Lindjen e Mesme, mrekullisht i shpëtoi sulmit me plumba në mars 2011, gjatë të cilit 11 plumba e qëlluan në trup, si dhe katër të tjerë në kokë, transmeton portali Titulli.
Ai iu nënshtrua një numri të operacioneve pas sulmit dhe është shëruar pothuajse plotësisht, megjithatë dora e tij e majtë mbetet e paralizuar./fishmedia/

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s