Lëndim i tmerrshëm i basketbollistit (Video)


Basketbollisti Kevin Ware ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në këmbë, të cilën e theu pas një kërcimi për top. Kjo ndodhi në sy të shumë telespektatorëve që po e përcillnin direkt këtë ndeshje, kur basketbollisti i University of Louisville e pësoi lëndimin.
20 vjeçari u hodh në ajër duke tentuar ta bllokonte kundërshtarin, në ndeshjen ndaj Duke, kur ra keq dhe e pësoi lëndimin fatal, i cili i shokoi të gjithë të pranishmit në palestër. Ndeshja vazhdoi dhe Lousville fitoi 84-63 ndaj Duke, duke u kualifikuar në play-offin e NCAA. Ndërkaq, Ware u dërgua në spital dhe pritet të mungojë për një kohë të gjatë.Lendimi2 

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s