Rrufeja godet një aeroplan në aeroportin ‘Adem Jashari’

Një aeroplan i kompanisë “Bell Air” është goditur nga rrufeja sot në orët e mbrëmjes në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”,trasnmeton bota sot.
Burime brenda Aeroportit bëjnë të ditur se fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz dhe as materiale.
“Rrufeja ka shqetësuar të pranishmit në aeroport dhe menjëherë në ato momente kanë qenë në gjendje gatishmërie edhe zjarrfikësit në mënyrë që të intervenojnë në rast të ndonjë fatkeqësie”, ka thënë burimi.
Po të njëjtat burime kanë bërë të ditur se aeroplani i goditur nga rrufeja është kthyer nga ka ardhur në mënyrë të rregullt dhe në bazë të planit të paraparë kohorë

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s