Bleona Qerreti ‘çmend’ publikun gay

Këngëtarja e famshme shqiptare, e cila ka nisur një karrierë të suksesshme ndërkombëtare, së fundmi ka qenë e ftuara ‘VIP’ në një festë në Palm Springs që organizohet çdo vit për komunitetin LGBT.
Shfaqja, e quajtur “White party”, ndër vite ka pasur si të ftuar specialë emra të rëndësishëm në industrinë e muzikës botërore, si: J.Lo, Lady Gaga, Kesha etj. Bleona ka dhuruar performanca përpara publikut gay dhe ka kënduar këngën e saj më të fundit ‘Withou you”. Ajo u shfaq me dy fustane plot gurë, të dizenjuar enkas për këtë event. Po ashtu, edhe balerinët që e shoqëronin gjatë performancës kishin veshje me logon “Bleona”, dhe me të njëjtën logo janë shpërndarë edhe bluza, syze, topa e kapele,transmeton bluetooth.
Në siten ku prezantohen aktivitetet, shkruhet se shfaqja në fjalë i dedikohet muzikës që duan gay-t, më konkretisht, është festivali më i madh për muzikën që kërcen ky komunitet në botë.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s