Ish i fejuari dyshohet për vrasjen e Leonorës

Leonora Rekaliu, 18-vjeçarja nga Dobratini i Podujevës, e cila ishte zhdukur një javë më parë, është gjetur e vdekur. Babai i saj akuzon ish-të fejuarin e vajzës së tij si autor për zhdukjen dhe vrasjen e Leonorës.
Ai ka thënë për gazetën “Kosova Sot” se nga ana e policisë nuk ka pasur seriozitetin e duhur në lidhje me këtë ngjarje. Ndëkohë që komandanti i Stacionit Policor të Podujevës ka pohuar se policia po vijon hetimet dhe është në pritje të rezultateve të autopsisë. Policia i ka në listën e të dyshuarve katër persona.
Ali Rekaliu, babai i Leonorës, shpjegon se vajza e tij ishte e fejuar dy vjet dhe se në qershor të vitit të kaluar ishte prishur fejesa nga i fejuari i saj. “Leonora ka qenë e fejuar dy vjet dhe në qershor të vitit 2012 është prishur fejesa nga i fejuari i saj, me pretendimin se nuk e donte më, mirëpo edhe gjatë fejesës ai e ka dhunuar. Leonora, ashtu si e njohin të gjithë, ka qenë një vajzë e mirë, e urtë, e qeshur”, është shprehur babai i Leonorës.
Isak Ejupi, komandant i Stacionit të Podujevës, thotë se hetimet në lidhje me ngjarjen vazhdojnë dhe se policia në listën e saj i ka 4 persona të dyshuar, mirëpo ende nuk ka një provë që i lidhë ata me zhdukjen apo me vrasjen e Leonora Rekaliu

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s