Vesa: Shqiptarët e kanë gjakun muzikë

Vesa Luma
Ylli shqiptar, Vesa Luma, beson se shqiptarët janë tejet të apasionuar pas muzikës, ndërsa kjo nuk është rastësi sipas bukuroshes bjonde.

 Vesa, e cila është e martuar me reperin dhe tekstshkruesin, Big Basta, ka shfrytëzuar Facebookun për të shprehur mendimin e saj mbi shqiptarët dhe lidhjen e popullit tonë me muzikën, me ç’rast ka folur duke u bazuar nga eksperiencat e mëparshme në spektaklet e talentëve të këndimit.
“Është e pamundur. Sa herë shoh spektakle të talentëve dhe audicione muzikore, edhe pse me përvojë si konkurrente ashtu dhe si juri, përsëri mallëngjehem shumë”.
“Një gjë është e sigurt – shqiptarët e kanë gjakun muzikë”, është shprehur Vesa në Facebook.
Së fundmi Vesa Luma ka lansuar këngën me videoklip “24 Orë” që është pritur shumë mirë nga publiku

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s