Pozicionet seksuale (FOTO)

Një kompani amerikane e veshmbathjeve ka marrë kritika të ashpra lidhur me pozicionin në foto të modeleve që reklamonin rrobat.
“Advertising Standards Agency’ bëri dy ankesa ku theksohej se sajti që reklamonte veshmbathjet i përdorte modelet të pozonin në momente tepër seksuale dhe pozicione tepër të vështira që vinin në siklet të interesuarit.
Një prej fotove që reklamonte çorapet e trasha, tregonte modelen të përkulur gati për pozicione seksi ose pozicione të nxehta, po kështu dhe një vajzë që reklamonte një pulovër të gjatë.
Agjencia thekson se: “ne konsiderojmë se imazhet janë tepër seksuela, ofenduese për vajzat modele dhe për më tepër zbulon dhe fytyrat e vajzave”.
Për më tepër kritika u ashpërsua kur u mësua se shumë prej modeleve ishin vajza minorene në moshë.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s