Vrasja në xhami, arrestohet një i dyshuar

Vrasja në xhami, arrestohet një i dyshuar
Policia e Lushnjes njoftoi arrestimin e një 30-vjeçari të dyshuar si autor i vrasjes së 86-vjeçarit Shemsi Muça brenda ambienteve të xhamisë së fshatit Dushk. 

Identiteti i personit të arrestuar ende nuk është bërë publik, por paraprakisht mësohet se 30-vjeçari dyshohet që vuan nga çrregullime mendore.

86-vjeçari Shemsi Muça u gjet i vrarë ditën e premte pak pas mesditës. Policia fillimisht nisi hetimet në dy pista, vrasjen dhe vetëvrasjen, ndërsa disa persona u marën në pyetje, në cilësinë e dëshmitarëve.

Xhelo Beqiri dhe kryemyftiu i Lushnjës, Tomorr Boriçi, kanë qenë të parët që gjetën të vdekur besimtarin mysliman, në ambientet e brendshme të xhamisë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:30 min, kur viktima kishte shkuar të bënte faljen. Ai ka qenë i vetëm në këtë moment, pasi në xhami nuk ndodheshin të tjerë persona.Funny Video Visit Here

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s