Ronaldo do të bëhet mysliman?


Futbollisti më i mirë i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e pranon se së fundmi ka kërkuar informata të shpeshta për Islamin.
Ylli portugez i përket fesë katolike, por së fundmi ka kaluar shumë kohë me shokët e skuadrës, Mesut Ozil e Sami Khedira, të cilët i kanë treguar shumëçka për fenë e tyre.
“Feja nuk duhet t’i prish shoqëritë dhe të shkaktojë luftëra. Zoti i krijoi njerëzit që të jenë së bashku, në një komunitet. Unë jam katolik, por do të thosha se feja e Ozilit është e bukur. Nuk e dija se myslimanët janë aq të drejt dhe të ndershëm, siç është Mesut. Dua që Zoti të më ndihmojë që të shkoj në rrugën dhe besimin e duhur. Për momentin nuk e di, por ndoshta në të ardhmen mund të bëhem vëlla mysliman me Ozilin”, ka thënë portugezi, transmetojnë mediat e huajaFunny Video Visit Here

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s