Moskë: Policia ruse në ditën e xhumasë arreston në xhami 140 persona

MOSKË, 27 pirill (AIP)  -Policia ruse ka arrestuar rreth 140 njerëz në një xhami në Moskë të premten me dyshimin e përfshirjes në ekstremizmin islamik. Në një deklaratë për mediat  ruse, Agjencia e Sigurimit Federal tha se në mesin e tyre ishin 30 shtetas të huaj. Arrestimet vijnë një javë pasi dy të dyshuarit në shpërthimit fatal në maratonën e Bostonit, njodton shekulli, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”
Boston maratonën u identifikuan si çeçen, dhe të cilat kishin simpatizuar një ekstremist islamik i njohur me nofkën, Bin Ladeni i Rusisë

Moskë: Policia ruse në ditën e xhumasë arreston në xhami 140 persona

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s